Ceny sztukaterii

Dodano 21 kwietnia 2017, w Budownictwo i architektura, przez wlasciwytekst0

Sposoby na wykończenia

Do wykończenia elewacji budynku wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Nierzadko zabezpiecza się zwyczajnie farbą elewacyjną . Polecam jednak , póki jest jeszcze taka sposobność, zabezpieczyć cały budynek przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Na pewno elewację warto wytworzyć w taki sposób, aby stanowiła ona też dodatkową warstwą izolacyjną. Należy pamiętać, że ciepło z budynku ucieka głównie poprzez otwory drzwiowe i okienne. By oprócz tego je zabezpieczyć i sprawić, że straty cieplne będą zminimalizowane, wykorzystuje się w wielu sytuacjach tak zwana bonie, czyli wykłada się okolice drzwi i okien styropianem albo innym materiałem czy okładziną izolującą termicznie w taki sposób, że ogół przypomina swego rodzaju kamienne bloki, czy płyty ułożone naprzemiennie wokół okien albo drzwi.

Boniowanie stosuje się bardzo często w dociepleniach budynków mieszkalnych. W większości przypadków możemy zaobserwować charakterystyczne pasy oraz rowki, które składają się na bonie styropianowe. Można też używać bonie narożne. Jest to doskonały sposób nie tylko i wyłącznie na docieplenie całego budynku, a zwłaszcza na uszczelnienie otworów okiennych w każdym bloku czy w domu jednorodzinnym, niemniej jednak też świetna metoda na unowocześnienie całej bryły budynku.

Tego rodzaju bonie w dużej liczbie przypadków stosuje się więc w trakcie ocieplenia i izolowania bloków na starszych osiedlach. Nowo budowane budynki zazwyczaj również są w ten sposób wykańczane. Na styropianowe bonie kładzie się tynk zewnętrzny a następnie ogół maluje się farbą elewacyjną, zazwyczaj w kontrastującym z innymi rzeczami elewacji kolorze. Ogół prezentuje się wówczas rzeczywiście bardzo efektownie i nowocześnie.

Warto sprawdzić: sztukateria do wnętrz.

 

Komentowanie zostało wyłączone.